• 30.10.2018

З проблемою непередбачуваних витрат або нестачі коштів сьогодні знайомий чи не кожний пересічний мешканець України.  Почуття фінансової нестабільності, обмеження витрат, і що вже казати про ці довготривалі дні до такої очікуваної зарплати…

Згідно проведених соціологічних досліджень понад 2/3 українців щомісячно користуються різноманітними позиками, без яких не можуть звести «дебет з кредитом», проте в кожному із видів позик є як свої переваги, так і недоліки:

–          банківський кредит, що набув популярності на початку 2000-х, поступово втрачає свою клієнтську групу. Причиною цьому є вплив таких факторів, як тривалий термін розгляду кредитних заявок з відсутністю гарантій на позитивне рішення, об’ємний пакет документів для подання клопотання, необхідність одного чи навіть двох фінансових поручителів з тим же пакетом документів, згоди  дружин (чоловіків) на участь в данному процесі. І навіть, якщо позичальник витримує цей «документально-часовий» марафон ,то після видачі коштів наступає другий тур розчарувань – комісії та додаткові витрати. Комісія за видачу готівки, за розгляд кредитної заявки, страхування життя, щомісячна комісія, платний інтернет та мобільний банкінг (як правило, в форматі «добровільно-примусово»). Це далеко не повний перелік витрат, які можуть виникнути в процесі отримання банківської позики, не кажучи вже про космічний розмір пені та штрафних санкцій за порушення умов договору. Крім того, далеко не всі знають, що прострочений кредит на суму навіть в 1000,00 грн. дає банку підставу накласти арешт на все майно що належить позичальнику і в судовому порядку отримати право на його реалізацію з метою повного погашення кредиту (звичайно ж різницю між вартістю майна та заборгованістю в комплекті з судовими та іншими витратами повертають позичальнику, проте реалізація здійснюється за ціною, що значно поступається ринковим аналогам);

–           кредитні спілки – це взагалі абсурд, з тими ж комісійними що в банку, лише вдвічі більшими та і процентна ставка варіюється в межах 50-80% річних, і то не на залишок заборгованості а на загальну суму. Не має значення чи будете Ви погашати позику на другий день після отримання чи будете сплачувати по графіку до кінця терміну дії договору – сума буде однаковою. Є серед кредитних спілок і чимало цікавих представників, які користуючись певними пробоїнами в нашому законодавстві, ледь не на вході оголошують Вам позитивне рішення щодо отримання значної суми під неймовірно низькі відсотки, проте Вам необхідно «лише» сплачувати щомісячно платежі за позикою, яку ще не отримали поки не дійде Ваша черга на отримання коштів. Сплативши декілька таких платежів Ви рано чи пізно допускаєте прострочення платежу. Про це в договорах як правило прописано мініатюрними буквами з ребусом зносок з одного пункту договору на інший, а зміст полягає в тому що в такому випадку договір стає автоматично розірваним і сторони претензій одне до одного не мають. Як наслідок – втрачений час та гроші.

–          позика в родичів (знайомих) – на перший погляд найкраща (як правило без відсотків, без застави). Проте не варто забувати, що як би там не було, людина, яка Вас виручила, згодом може попросити про послугу, яку  з тих чи інших причин Ви б не хотіли виконувати. Ну і звичайно ж не варто забувати про розповідь на тему «на що мені потрібні гроші», яка згодом по «зіпсованому телефону» з невідомими Вам «ліричними відступами та епічними додатками» розійдеться по Вашому оточенню, і однозначно залікових балів до Вашого іміджу не додасть;

–          позики ломбардів – на сьогодні, мабуть, найбільш оптимально збалансований вид споживчої позики для фізичних осіб: рішення приймається миттєво, не важлива кредитна історія, немає комісій, відсотки платяться на фактичний залишок і за фактичну кількість днів користування коштами, гнучкий графік погашення надає змогу сплачувати тривалий період лише відсотки, а основну суму боргу – тоді, коли є така можливість, конфіденційність, мінімальний пакет документів, відсутність потреби в фінансовому поручительстві,  відсутність ризику втрати іншого належного Вам майна (крім заставного), тощо.

Мережа відділень «Просто Ломбард» в Івано-Франківську та Івано-Франківській області, крім  вищеперерахованого, пропонує клієнтам акційні кредитні продукти, наприклад:             «Соціальна позика», яка на сьогоднішній день не має аналогів на території України,  високий рівень обслуговування кваліфікованими експертами-оцінювачами, які допоможуть підібрати Вам найбільш оптимальний варіант кредитування. Стереотип про те, що ломбард скуповує речі за безцінь вже давно втратив свою актуальність, адже наша основна мета – надання якісних (в повному розумінні цього слова) позик для населення.

Отож, якщо у Вас є потреба в коштах і є коштовне майно, яке б Ви хотіли зберегти, задайте собі запитання – «НАВІЩО ПРОДАВАТИ, ЯКЩО МОЖНА ЗАКЛАСТИ?»