Цікаві факти

Цікаві факти


Наприкінці 18-го століття модно було прикрашати абсолютно здорові зуби золотими коронками. Наявність блискучих зубів також підкреслювала і високе матеріальне положення власника.

***
Якщо сплавити в ціле весь світовий запас золота (32 тис. тон) то в результаті можна отримати куб зі стороною лише 12 метрів.

***
Золотий злиток, розміром із сірникову коробку можна розкатати на лист розміром із тенісний корт.

***
В Таджикістані політикам заборонено мати золоті зуби.

***
В Південно-Африканській республіці видобувають 2/3 всього світового золота.

***
Найбільший золотий самородок на планеті – «Бажаний гість», був знайдений в Австралії у 1869 році. Його вага склала близько 71 кг.

***
В 1799 році Конрад Рід знайшов у себе на фермі 8-ми кілограмовий злиток золота і на протязі 3 років використовував його як підставку до дверей, поки його батько не продав злиток місцевому ювеліру за 3,50 дол. США. Після того як Рід дізнався про реальну вартість знахідки (понад 100 000,00 дол. США) відкрив першу у США золотокопальню.

***
Найбільший у світі смарагд був виявлений у Бразилії 1974 року. Його вага становила 28 кілограмів. Найвідомішими каменями даної породи є: смарагд «Могол», вагою 217,8 карат, з вигравіруваними текстами молитов; мадагаскарський «Смарагдовий Будда», вагою 3 600 каратів з вирізаною статуеткою Будди; «Президент» вагою 1 200 грамів, названий на честь колишнього президента Росії Б. Єльцина і «Фігура Грифона», вагою 1 422 грами.